česky deutsch polski

Osečná  

Vesnice roku 2001 Libereckého kraje

 

Pozvánka - Den české státnosti
21. září 2021, autor: hauzer

Den české státnosti V sobotu 25. září 2021 od 16.00 hodin pořádá Chorus, pěvecký spolek za podpory města Osečná v kostele sv. Víta v Osečné Svatováclavský koncert. Účinkuje komorní smíšený pěvecký sbor Canzonetta a hudebníci ze Stráže pod Ralskem.

Pozvánka - Den české státnosti


Všichni jste srdečně zváni.


Uzavření Městského úřadu Osečná
20. září 2021, autor: hauzer

Upozornění občanům Vážení občané,

Informuji Vás, že dne 27. září 2021 bude Městský úřad Osečná uzavřen.

Děkujeme za pochopení.

Jiří Hauzer, starosta


Informace z ordinace praktického lékaře - očkování proti chřipce
20. září 2021, autor: hauzer

Upozornění občanůmV říjnu začneme očkovat proti chřipce – zájemci se mohou hlásit již nyní, opět přednostně prosíme o e-mailovou komunikaci info@ordinaceosecna.cz.

Termín očkování sdělíme po dodání vakcín.

MUDr. Pavel Kočí


Mlékárenský rybník je po mimořádném výlovu, začíná jeho oprava
11. září 2021, autor: hauzer

V sobotu 11. září 2021 provedli členové Českého rybářského svazu z Osečné mimořádný výlov Mlékárenského rybníka. Bylo vyloveno velké množství ryb – kapři, štiky, líni, okouni, candáti, amuři a tolstolobici. Všechny ryby byly odvezeny do rybníků v Chrastné. Výlov přilákal i řadu diváků, konal se za příjemného počasí a byl ukončen těsně deštěm.

Po výlovu proběhne bezodkladná oprava požeráku Mlékárenského rybníka. Nový požerák byl již vyroben přesně na míru v Jindřichově Hradci a dopraven zaměstnanci Městského úřadu k hrázi rybníka. Po instalaci a doplnění o nové fošny bude rybník znovu napuštěn.

Osečenští hasiči podporují dobrou věc, darují krev
8. září 2021, autor: hauzer

Osečenští hasiči podporují dobrou věc, darují krev Naši dobrovolní hasiči dlouhodobě podporují dobrou věc a to darování krve. Na odběru, který se uskutečnil v červnu 2021 na transfuzním oddělení Krajské nemocnice Liberec se jich sešlo hned 10, z toho 5 prvodárců. Za množství odběrů získali dne 8. září 2021 ocenění od SH ČMS – okresního sdružení hasičů Liberec.

Všem dárcům gratulujeme a děkujeme, že pomáháte.

Osečenský trojboj
4. září 2021, autor: hauzer

Osečenský trojboj 2021 Sportovní klub Osečná uspořádal v sobotu 4. září 2021 u fotbalového hřiště tradiční „Osečenský trojboj“, ve kterém se utkalo dvacet soupeřů. Soutěžilo se ve dvojicích a to v nohejbalu, tenisu a v „gumě“. Vydařená akce se konala za krásného slunečného počasí, hlavním pořadatelem byl Petr Třešňák.


Slavnostní otevření nového dětského dopravního hřiště
3. září 2021, autor: hauzer

V pátek 3. září 2021 proběhlo za účasti dětí, rodičů a pozvaných hostů slavnostní otevření nového dopravního hřiště ZŠ a MŠ Osečná.

Po úvodním zahájení a seznámení s projektem starostou města Jiřím Hauzerem a zdravici hostů, proběhlo symbolické přestřižení pásky. Poté následoval připravený dopravní program s drobnými dárky pro děti a dospělé, vše za účasti BESIPu, dopravní Policie a dopravních expertů.

Dětské dopravní hřiště vzniklo revitalizací neupraveného pozemku školky, který byl po stavbách kanalizací a zateplení fasád v neutěšeném stavu. Stavba podle projektu Ing. Jarmily Nýdrlové si vyžádala na stavební práce celkovou částku 2,8 milionu Kč za dotační podpory MMR a k tomu ještě částka za sanaci starého septiku a novou nádrž na dešťovou vodu 200.000,–Kč. Stavební práce provedla firma Ještědská stavební společnost v období od března do června letošního roku.

Hřiště je určeno nejen dětem zdejší mateřské školy a nižších ročníků základní školy, ale i široké veřejnosti, viz provozní řád hřiště.


Povinná publicita Projekt „Dětské dopravní hřiště ZŠ a MŠ Osečná" byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

< Novější | Starší >

Kontakt

Adresa úřadu:
Městský úřad Osečná
Svatovítské náměstí 105
463 52 Osečná

Úřední hodiny:
Pondělí a Středa:
8.00–11.00,
12.00–17.00

Bankovní spojení:
Komerční banka Liberec
3522461/0100

IČ: 00263061

DIČ: CZ00263061

Copyright © 2000-2021, Městský úřad Osečná. Všechna práva vyhrazena. Webmaster: Jiří Hauzer.
Vytvořil rarouš.webdesign, postaveno na redakčním systému Gryphoon.