česky deutsch polski

Osečná  

Vesnice roku 2001 Libereckého kraje

 

Hotel a hostinec Slunce


Historie místa a architektura

Objekt s popisným číslem 13 nacházející se na východním cípu Svatovítského náměstí se skládá ze dvou částí s rozdílným stářím. Nižší dvoupodlažní budova se sedlovou střechou patří k těm nejstarším v Osečné, vyskytuje se již na mapách císařských otisků a také na všech dochovaných pohlednicích a fotografiích, kde je již uváděna jako “Gasthaus zur Sonne” (Hostinec u Slunce). V místě, kde se původně nacházela přízemní roubená stavba, byla na přelomu 19. a 20. století postavena dvoupodlažní budova se společenským sálem. Cílem projektu je navrátit architekturu domu nejblíže původnímu stavu a přiblížit komfort užívání stavby dnešním standardům.


Cíl projektu

Projekt si klade za cíl využít turistického potenciálu celé oblasti okolí Osečné a místním přinést možnost kvalitního stravování a kulturního vyžití.


Restaurace a kavárna

Kavárna a restaurace s kapacitou 80 míst a s nabídkou poledních menu bude kromě hotelových hostů a turistů k dispozici místním. Včetně sálu pro společenské a kulturní akce.


Wellness

Wellness s 2 saunami, studenou sprchou a relaxační místností bude běžně přístupné pro veřejnost. Stejně tak jako pravidelné sportovní lekce.


Hotel

Hotel nabídne turistům kapacitu 14 pokojů celkem ve 3 standardech.


Leták:
Hotel a hostinec Slunce - představení projektu

Copyright © 2000-2019, Městský úřad Osečná. Všechna práva vyhrazena. Webmaster: Jiří Hauzer.
Vytvořil rarouš.webdesign, postaveno na redakčním systému Gryphoon.